JOHN WICK 3 FİLM İNCELEME & YORUMLAR : Aksiyon Efsane Ama... |

JOHN WICK 3 FİLM İNCELEME & YORUMLAR : Aksiyon Efsane Ama…

JOHN WICK 3 FİLM İNCELEME & YORUMLAR : Aksiyon Efsane Ama…

Üçüncü filmi izledikten sonra vardığım bir karar var ki daha hemen yazının başında size de söylemek istiyorum : Halihazırda üçleme olan John Wick serisinin ilk filmi kendi başına bir hikayeye sahipken ikinci ve üçüncü filmler beraber ayrı bir hikayeye odaklanıyor. Dolayısıyla üçüncü filmi izlemeden önce ikinci filmi çok iyi hatırlamanız üçüncü filmden alacağınız keyfi büyük oranda etkileyecektir. Şimdi, bu ufak detaydan sonra John Wick 3 Film İnceleme yazıma başlıyorum.

 

John Wick 3’te ana karakterimizin geçmişi hakkında daha çok bilgi ediniyoruz.

 

 

İkinci filmin sonunda çiğnememesi gereken en önemli kurallardan birini çiğneyen Baba Yaga, Yüksek Şura’nın hedefi olmuş ve kendisini bütün meslektaşlarından kaçarken buluyordu.

 

 

Üçüncü film ikincinin tam bittiği yerden başlıyor ve özellikle ilk yarım saatinde hayatınızda izleyebileceğiniz en iyi dövüş sahnelerinden bazılarını size sunuyor.

 

 

DEMEK SEN AKSİYON İSTİYORSUN ?

 

 

Kitapla olan dövüş sahnesi benim önceden hazırladığım En İyi “ Silah Olarak Gündelik Aletlerin Kullanıldığı “ Dövüş Sahneleri Listesine gönül rahatlığıyla ekleyebileceğim bir sahne bir kere.

 

 

Ama bıçakların kullanıldığı bir sahne var ki ! Tek kelimeyle mükemmel…

 

 

John Wick 3 başından sonuna, kendisinden beklenen şekilde, çok iyi aksiyon sahneleri sergiliyor. Dövüşler, kovalamaca sahneleri, Casablanca ve finaldeki çatışma hepsi harika.

 

 

– PARDON, SENARYOYU GÖRENİNİZ OLDU MU ?

– KİM ARIYOR ?

– Eeee…Güzel Soru.

 

 

 

Ancak filmin senaryo anlamında  sorunları olduğu kesin. İkinci filmi dizi bölümü gibi takip etmesi değil asıl sorun, ilk filmdeki gibi aksiyonu doyurucu ve heyecanlı kılacak gergin yapının olmaması.

 

Aksiyonu sırtlayacak dramatik yapı senaryoda eksik. Evet, afişlerinde yazdığı gibi ikinci filmin sonunda yaptıklarının sonuçlarını yaşıyor bu filmde John Wick ama olayların gizemini korumak ve filmi sürükleyici yapmak için başvurulan her şeyi yavaş yavaş açıklama durumu karakterlerin motivasyonunu tam anlayamamamıza, dolayısıyla da amaçlananın tam tersine hikayenin içine girmemize engel oluyor.

 

 

John Wick 3 yarattığı dünyayı yeni karakterler ve konseptler ekleyerek zenginleştiriyor. Bunun elbette hikayeye katkısı var ve belli bir keyif veriyor. Ancak hikayeye yeni eklenen Sophie ve Elder karakterlerinin kısa süreli olması oyunlar için sonradan çıkan ucuz DLC’leri hatırlattı bana. Yani kötü değil ama sonradan yapılan ve sırıtan yama gibiler…

 

 

 

İlk iki filmde olduğu gibi John Wick 3 için de sağlam bir eğitimden geçen Halle Berry ve Keanu Reeves (bakınız aşağıdaki video) bütün aksiyon sahnelerinin hakkını veriyorlar. Ayrıca Raid filmlerinden tanıdığımız Yayan Ruhian ve Cecep Arif Rahman‘nın filme dahil olması, yanlarına Mark Dacascos’u da almaları John Wick 3’ü hafiften yıldızlar karmasına çeviriyor.

 

 

 

 

Bu arada köpeklerden bahsetmiş miydim ? Filme eklenen yeni karakterler içinde en iyileri bu köpekler ! Ekranda göründükleri her sahne nefes kesiciydi.

 

 

İkinci filmi izledikten hemen sonra izlerseniz senaryo anlamında daha tatmin edici bulacağınız John Wick 3, fevkalade çekimleri ve aksiyon sahneleri ile bu türe ilgi duyanları memnun edecek bir yapım.

 

 

Bu arada John Wick’in çizgi romanından haberdar mısınız ? Dynamite Comics’ten çıkan, Hulk ve Batman & Superman çizgi romanlarından tanıdığımız Greg Pak’ın yazdığı çizgi romanı İngilizce sorununuz yoksa aşağıdaki resme tıklayıp indirebilirsiniz.

 

 

 

 

John Wick 3 Film İnceleme yazımı bitirirken sizin de fikirlerinizi duymak isterim. Lütfen yorumlarda film ile ilgili düşünceleriniz paylaşın.

 

Serinin en iyisi mi ikinci filmden sonra hayal kırıklığı mı ?

Filmi merakla bekliyor musunuz yoksa beklentilerinizi düşürdünüz mü ?

 

 

 

Bir sonraki yazı kadar,

Kendinize İyi Bakın !

 

 

 

 

 

 

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorum Ekle